دامنه اختصاصی

پسوند مدت مبلغ نماد
.ir یکساله رایگان تومان .ir
.com یکساله 400٫000 تومان .com

سوالات مشتریان

ما در کنار شما هستیم

چگونه نام دامنه خود را انتخاب کنم؟

نام دامنه سایت شما (که گاهی به آن دامین یا دومین هم می‌گویند)، درست مثل اسمی است که برای یک فروشگاه فیزیکی انتخاب می‌شود. هر سایتی باید یک دامنه یا همان آدرس اینترنتی منحصربفرد داشته باشد. بنابراین قبل از انتخاب یک دامنه، باید آزاد بودن آن را استعلام بگیرید. از طریق ابزاری که در انتهای این صفحه وجود دارد، به راحتی می‌توانید دامنه خود را جستجو کنید و سپس سایت خود را بر روی همین دامنه بسازید.
 کاربران، سایت شما را به کمک دامنۀ آن به خاطر می‌سپارند. بنابراین مهم است که یک دامنه خوب انتخاب کنید.

پسوند دامنه چیست؟ بهترین پسوند کدام است؟

هنگامی که شما برای ثبت دامنه موردنظرتان اقدام می‌کنید، علاوه بر اسم وب‌سایت، پسوند دامنه موردنظرتان را نیز باید مشخص کنید. برای درک مفهوم پسوند دامنه، آدرس سایت ما، یعنی www.avasite.com را در نظر بگیرید؛ در این آدرس واژه avasite نام و com. پسوند دامنه ما است.

 ثبت دامنه ir از اول سایت به صورت رایگان است اما دامنه com را با تعرفه مشخص شده در صفحه "دامنه اختصاصی" می‌توانید دریافت کنید. 

چگونه می توانم از آزاد بودن دامین اطمینان یابم؟

برای اطلاع از آزادی یک دامنه (آدرس اینترنتی)، کافی است آدرس مورد نظر خود را به همراه پسوند در جستجوگر دامنه در ابتدای صفحه دامنه اختصاصی درج و بر روی گزینه "جستجو" کلیک کنید، در صورت آزاد بودن دامنه امکان ثبت آن توسط شما فراهم است.

آیا امکان انتقال دامنه، پس از ثبت فراهم است؟

بله، امکان انتقال دامنه از اول سایت و بالعکس فراهم است و پس از ثبت توسط اول سایت یا هر شرکتی، امکان انتقال به شرکت دیگر فراهم است.

مالکیت دامنه پس از ثبت، به نام چه کسی خواهد بود؟

مالکیت دامنه ثبت شده توسط اول سایت به نام صاحب حقیقی یا حقوقی آن است و در زمان درخواست توسط مالک دامنه امکان انتقال یا تغییر DNS آن فراهم است.

آیا دامنه‌های بین‌المللی نسبت به دامنه‌های ایران دارای مزیت خاصی هستند؟

مهم­ترین مزایای دامنه­‌های بین­‌المللی امکان استفاده از آ­ن‌ها برای تبلیغات گوگل ادز می­‌باشد. متاسفانه بدلیل تحریم­‌های موجود امکان استفاده از تبلیغات گوگل ادز بروی دامنه­‌های ایران وجود ندارد.

آیا برای استفاده از اول سایت، الزامی به انتقال دامنه به اول سایت است؟

خیر، در صورتی که از قبل دامنه خود را ثبت کرده اید با تغییر DNS‌ دامنه امکان اتصال به اول سایت فراهم است، برای دریافت Name Server اول سایت می توانید با واحد پشتیبانی تماس حاصل نمایید.

چرا پسوند انتخابی من در لیست شما نیست؟

جدول تعرفه‌های ثبت دامنه اول سایت شامل دامنه‌های پرکاربرد می باشد و در صورتی که درخواست ثبت دامنه با پسوندی غیر از پسوند‌های فعلی را دارید برای دریافت تعرفه و هزینه ثبت، تمدید و انتقال آن می توانید با واحد پشتیبانی اول سایت تماس حاصل نمایید.

همین حالا شروع کنید

وب‌سایت و فروشگاه خود را راه‌اندازی کنید.