در این دنیایی که همه زندگی ما با اینترنت و تکنولوژی همراه است، کسب و کار ما بدون اینترنت محکوم به شکست است. دیگر دوران در مغازه نشستن به امید وارد شدن یک مشتری گذشته است و شما می‌توانید تنها با طراحی سایت و داشتن یک سایت برای کسب و کار خود، از همه کشور و حتی دنیا فروش داشته باشید. دیگر نیازی نیست تا شما منتظر مشتری باشید بلکه فروشگاه شما به صورت 24 ساعته باز می‌باشد و حتی ممکن است زمانی که در خواب هستید فروش داشته باشید. در این مقاله از اول‌سایت، قصد داریم درباره فروشگاه اینترنتی و چگونگی فروش اینترنتی بیش‌تر صحبت کنیم. 


اهمیت داشتن فروشگاه اینترنتی

داشتن فروشگاه اینترنتی تا حدی اهمیت دارد که بیل گیتس، ثروتمندترین مرد جهان می‌گوید اگر کسب و کار آنلاین نداشته باشید انگار که هیچ کسب و کاری ندارید. 

زمانی که کاربر می‌تواند به راحتی از منزل و یا محل کار خود وارد سایت فروشگاه شده و تمامی محصولات را به همراه توضیحات، قیمت و تصاویر آن‌ها مشاهده و خرید کند و بلافاصله درب منزل تحویل بگیرد بدون این که نیاز باشد تا از منزل خارج شود، چرا باید از یک کسب و کار فیزیکی خرید نماید؟

راه‌های افزایش فروش اینترنتی

افزایش فروش با داشتن فروشگاه اینترنتی

در این دنیایی که اکثر کسب و کارهای آنلاین فروش بالایی را در روز تجربه می‌کنند، برخی از کسب و کارهای فیزیکی از فروش خود ناراضی هستند و می‌گویند مشتری نیست تا از ما خرید کند. دلیلش هم این است که بیش‌تر مردم خریدهای خود را از سایت‌های اینترنتی بدون هزینه رفت و آمد انجام می‌دهند. 

برای مثال سایت آمازون، بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی جهان روزانه چندین میلیارد دلار و فروشگاه اینترنتی دیجی کالا در ایران چندین میلیارد تومان فروش را تجربه می‌کنند. 

نکات طلایی برای فروش اینترنتی

نکته طلایی برای افزایش فروش سایت اینترنتی

برخلاف کسب و کار فیزیکی که شما باید سرمایه بالایی برای راه اندازه کسب و کار داشته باشید، راه‌اندازی سایت اینترنتی سرمایه بالایی نیاز ندارد و شما می‌توانید حتی بدون سرمایه کسب و کار خود را راه اندازی کنید. 

در کسب و کار فیزیکی به دلیل هزینه‌های اجاره دفتر یا مغازه، برق، استخدام فروشنده و ... قیمت نهایی کالا افزایش خواهد داشت در حالی که با داشتن فروشگاه اینترنتی هیچ کدام از این هزینه‌ها را ندارید و در نتیجه قیمت کالا کاهش می‌یابد و از طرفی زمانی که قیمت کالا کم‌تر باشد، مشتری توانایی خرید بالاتری را خواهد داشت. 

چطور می‌توانیم فروشگاه اینترنتی داشته باشیم

چطور می‌توانم فروشگاه اینترنتی داشته باشم؟

حالا که از اهمیت داشتن فروشگاه اینترنتی آگاه شدید، برای طراحی سایت اینترنتی باید یا خودتان تخصصی در طراحی سایت داشته باشید و یا از متخصصان طراحی سایت کمک بگیرید. 

اگر خودتان می‌دانید که چطور یک فروشگاه اینترنتی طراحی کنید که مشکلی نیست اما اگر اطلاعی از این تخصص ندارید، می‌توانید این کار را در کمتر از 10 دقیقه به کمک یک فروشگاه ساز اینترنتی انجام دهید.

برای فروشگاه اینترنتی خود چه حوزه‌ای را انتخاب کنم تا درآمد بالایی داشته باشم؟

شاید با خودتان فکر کنید که الان دیگر برای داشتن فروشگاه اینترنتی دیر شده است چرا که دیجی کالا وجود دارد و دیجی کالا همه بازار را گرفته و همه مردم از دیجی کالا خرید می‌کنند. 

جالب است بدانید که دیجی کالا به هیچ عنوان رقیب شما نیست چرا که دیجیکالا فروشگاه اینترنتی است که همه نوع کالا در آن به فروش می‌رسد و شما می‌توانید با انتخاب یک حوزه تخصصی و نیچ برای فروشگاه اینترنتی خود در نتایج اول گوگل باشید و از فروش بالای خود لذت ببرید؛ برای مثال به جای انتخاب یک فروشگاه اینترنتی مانند دیجی کالا که همه نوع کالا بفروشد، می‌توانید یک فروشگاه اینترنتی که به طور تخصصی کلاه یا جوراب می‌فروشد را انتخاب کنید.

علاوه بر این دیجیکالا به عنوان اولین فروشگاه اینترنتی و با سرمایه گذاری بالایی که انجام داده است، خرید اینترنتی را فرهنگ سازی کرده و بستر فروش اینترنتی را برای شما فراهم کرده است.

بهترین تکنیک برای افزایش فروش اینترنتی

بهترین تکنیک برای افزایش فروش اینترنتی

برخی سایت‌ها وجود دارند که به رشد کسب و کار و افزایش فروش شما کمک می‌کنند. برای مثال می‌توانید در سایت‌های ترب و ایمالز ثبت نام کرده و محصولات و سایت اینترنتی خود را در بین سایر رقبا قرار داده و این سایت‌ها به دلیل اتوریتی بالایی که نزد گوگل دارند، به کمک این سایت‌ها می‌تواند فروش چشمگیری را حتی در دو روز تجربه کنید. 


اگر فروشگاه اینترنتی نداشته باشیم چه می‌شود؟

متأسفانه برخی افراد با وجود این که از فروش پایین و درآمد پایین خود شاکی هستند، اما زمانی که به آن‌ها داشتن سایت اینترنتی برای افزایش فروش را پیشنهاد می‌کنیم همچنان اصرار بر نداشتن فروشگاه اینترنتی و کسب و کار فیزیکی خود دارند. واقعیت این است که در دنیای تکنولوژی کسب و کار فیزیکی بدون استفاده از فضای مجازی محکوم به شکست است. 

نتیجه‌گیری

در این مقاله از اول‌سایت درباره اهمیت داشتن سایت اینترنتی برای افزایش فروش صحبت کردیم و همچنین یک تکنیک طلایی برای فروش چشمگیر به شما آموزش دادیم. با توجه به مزایایی فراوان فروشگاه اینترنتی از جمله این که بدون سرمایه، استخدام فروشنده و هزینه‌های دیگر می‌تواند یک کسب و کار آنلاین راه اندازی کنید که از سراسر کشور یا حتی دنیا فروش داشته باشید و قیمت نهایی کالا ارزان‌تر از بازار تمام می‌شود، چرا مشتری باید از منزل خارج شده و آن کالا را با قیمت بالاتری از بازار خرید نماید؟

نویسنده: آرمین سرخوش‌افشار